Top
دوغ شتر(6عدد)
تماس بگیرید

دوغ شتر(6عدد)

دوغ شتر آسایش (6عدد)

کاملا طبیعی و سنتی (دارای مجوز بهداشت 1089/ظ/45)

بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده و افزودنی

خوش مزه و خوش طعم
بدون مواد نگهدارنده / با خلوص بالا

وزن: 1000 سی سی
نحوه بسته بندی: پت پلاستیکی
نوع دوغ: خالص/ بدون هیچ گونه مواد افزودنی
خواص: انرژی‌زا و لاغر کننده، کمک به درمان دیابت بواسطه وجود انسولین، کمک به درمان آسم و تنگی نفس، افزایش تراکم استخوان و ....
ترکیبات: شیر تازه شتر، آب، کلسیم و آهن و ویتامین C
چربی: 1 درصد     ماندگاری: 2ماه

 اولین و تنها دوغ شتر خالص و طبیعی، بدون هیچ گونه افزودنی غیر طبیعی

با مجوز وزارت بهداشت

توجه » دوغ و شیر شتر فوق العاده برای بدن انسان مفیدند. اما متاسفانه در کشور افراد سودجوی بسیاری با سو استفاده از این موضوع، دوغ ها و شیرهای تقلبی را در عطاری ها، لبنیاتی ها و سوپرمارکت ها، بدون رعایت بهداشت عرضه می کنند. و غالبا برای سودجویی بیشتر با شیر گاو نیز قاطی کرده و عرضه می کنند. برای جلوگیری از این موضوع حتما به برند آسایش توجه کنید« توجه

فروشگاه اینترنتی طاها7

عرضه کننده کالای ایرانی ارگانیک

دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنایع و معادن

دوغ تهیه شده از شیر شتر با دوغ بدست آمده از شیر گاو کمی متفاوت است و تفاوت آن در این است که در دوغ گاو ابتدا شیر گاو را توسط یک محرک بیرونی تبدیل به ماست می‌کنند و بعد ماست بدست آمده پس از رقیق کردن تبدیل به دوغ می‌کنند ولی این فرآيند در شیر شتر بدين ترتيب است که ماده محرک از خود شیر شتر تهیه می‌شود و پس از آن با هر بار اضافه کردن شیر به آن ماده پس از چند ساعت بدون کم یا زیاد کردن ماده‌ای به شیر مایعی بدست می‌آید که به لحاظ ساختار همان شیر است اما به دلیل اینکه طعم آن شباهت زیادی به دوغ دارد به آن دوغ گفته می‌شود. این مایع همان شیر است با این تفاوت که ماندگاری آن بدون اضافه کردن مواد نگهدارنده افزایش می‌یابد. از خواص بارز دوغ شتر می‌توان به انرژی‌زا بودن و خاصیت لاغرکنندگی آن اشاره نمود.

  وزن   1000 سی سی(6عدد)
  بسته بندی
  پت پلاستیکی
  نوع دوغ
  خالص/ بدون هیچ گونه مواد افزودنی (دارای مجوز بهداشت)
  خواص
  انرژی‌زا و لاغر کننده، کمک به درمان دیابت بواسطه وجود انسولین، کمک به درمان آسم و تنگی نفس، افزایش تراکم استخوان و ....
  ترکیبات
  شیر تازه شتر، آب، کلسیم و آهن و ویتامین C
  چربی
  1 درصد
  ماندگاری    2 ماه
   

 
 

>   بیشتر بدانید

ارزش غذایی دوغ شتر
ترکیبات موجود در 250 سی سی شیرشتر:
انرژی              150کالری
پروتئین             5.7 گرم
چربی              6.8 گرم
کربوهیدرات        5.1 گرم
شیر(دوغ) شتر از نظر ویتامین ها بسیار غنی بوده و ویتامین های ب1 و ب2 به حد وفور در شیر شتر وجود داشته و ویتامین های ب12 آن بین 2.3 تا 3.9 واحد بین المللی می باشد.

مقایسه شیر شتر با دیگر خوراکی های مغذی(در یک لیوان شیر (دوغ) شتر در حدود 250 سی سی):

پروتئین: معادل یک تخم مرغ درشت
تیامین،ریبوفلاوین و نیاسین: بیشتر از مقدار موجود در 100 گرم نان سبوس دار
کلسترول: برابر نصف مقدار موجود در 100 گرم ماهی
چربی: کمتر از مقدار موجود در 100 گرم گوشت گاو بدون چربی
کلسیم: برابر مقدار موجود در 7 عدد ماهی ساردین با استخوان
پتاسیم: برابر با مقدار پتاسیم موجود در یک موز
ویتامین آ: حاوی 75 درصد موجود در نصف لیوان بروکلی یا گل کلم ایتالیایی آب پز

خواص دوغ شتر:
شیر یا دوغ شتر ملین بسیار خوبی بوده و برای درمان بواسیر، بیماری های طحال ، ترمیم زخمهای دستگاه گوارش، سل، یرقان، آسم و تنگی نفس، کم خونی و فشار خون مفید است و علاوه بر خاصیت لاغر کنندگی یک لیوان شیر یا دوغ شتر یک وعده غذایی کامل نیز می باشد. پرو تئین های شیر دارای ترکیباتی است که تامین کننده عناصر مغذی حیاتی، ترکیبات ایمونولوژیک و ترکیبات فعال بیولوژی می باشد. ترکیبات پروتئینی شیر دارای خواص ارزشمند درمانی است.

در یک تحقیق ساده اثرلاکتوفرین و پروتئین اسیدی شیر شتر یک کوهانه ترکمن صحرا در استان گلستان، بر روی سلول های سالم و بیمار کبد مورد مطالعه قرار گرفت و تغییرات مورفولیژیکی آنها در زمانهای مختلف مورد بررسی قرارگرفت. این بررسی ها نشان داد که لاکتوفرین و پروتئین اثرات معنی داری برروی رده های سلولی داشته و از تکثیر سلولهای بیمار جلوگیری نموده است. همچنین اثرات آنها بر روی سلولهای سالم نشان داد که این دو باعث طول عمر بیشتر سلولهای سالم و افزایش سرعت تکثیر آنها می گردد سپس شیر شتر یک منبع غذایی ارزشمند برای افراد تحت درمان سرطان و بیماریهای مشابه معرفی شد.
تحقیقات بیانگر این است که پادتن های موجود در شیر شتر علاوه بر اینکه موجب ماندگاری طولانی تری نسبت به اغلب محصولات لبنی می گردد، سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و باعث غلبه سیستم دفاعی بدن در برابر بیماریهایی نظیر سرطان، ایدز، آلزایمر و هپاتیت C می گردد و از این نظر شیر شتر ساختار و خصوصیاتی بسیار شبیه شیر انسان دارد. شیر شتر به دلیل داشتن ایمونوگلوبین باعث احیای سیستم ایمنی بدن در کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم می شود و در کاهش رفتار های نابهنجار ناشی از اوتیسم تاثیر بالایی دارد. چربی و لاکتوز آن  نسبت به شیر گاو کمتر و انسولین آن بیشتر است و همین ویژگی موجب شده گزینه مناسبی برای افراد دیابتی، رژیمی و حساس به لاکتوز باشد. شیر شتر حاوی پروتئین های مشابه انسولین است که اثری مانند آن داشته اما پایدار تر است و بدین ترتیب این پروتئین ها به جریان خون راه یافته و تاثیر مثبتی بر متابولیسم و کنترل قند خون دارد. مطالعات علمی در هند نشان داده است که شیر شتر خاصیت ضد التهابی بر بتاسلولهای پانکراس (لوز المعده) داشته و ساخت انسولین را تحریک می کند. این شیر حاوی لاکتوز بسیار کمتری از شیر گاو بوده و بدون هیچ مقاومتی در معده گوارش می شود. این شیر حاوی مقادیر قابل توجهی از پروتئین های محرک و ضد التهاب  است که برای بیماریهای معده و روده بسیار مفید هستند. پروبیوتیک های موجود در شیر شتر نیز باکتریهای مفید روده را تقویت کرده و سلامتی آنها را تضمین می کند. ویتامین ها ومواد معدنی از جمله کلسیم بالای موجود در شیر شتر تاثیر بسزایی دردردهای مفاصل، افزایش قد، استحکام استخوان ها، ناخن ها، مو و دندان ها دارد. پوکی استخوان نیز بیماری شایعی است که در اثرکمبود کلسیم به وجود می آید. اغلب کسانی که نسبت به رژیم غذایی خود بسیار حساس هستند از این مساله غافل میشوند و به کمبود کلسیم دچار میشوند. شیر شتر با میزان کلسیم بالا و چربی کم این نیاز را به خوبی برآورده میسازد. همچنین قابل ذکر است که بدلیل چربی کم و کلسیم فراوان، ویتامینها و مواد معدنی طبیعی  موجود در شیر شتر، این شیر بهترین انتخاب در رژیم غذایی مادران باردار است. تحقیقاتی در دست انجام است که آثار مفید شیر شتر را بر روی بیمارانی که مبتلا به ضعف سیستم ایمنی،هپاتیت، پروستات، رماتیسم و بیماریهای مربوط به کهولت سن هستند تایید میکند و نشان میدهد که شیر شتر کارایی سیستم ایمنی بدن را افزایش میدهد. شیر شتر می تواند با تسریع در حذف اسکب از ناحیه سوختگی در ترمیم زخم سوختگی و سایر زخمها  موثر باشد. این شیر سرشار از نیاسین است که برای شفافیت و شادابی پوست نقش عمده ای ایفا میکند و استعمال آن بر روی پوست صورت باعث طراوت و جوانی آن میشود و همچنین به عنوان بهترین ضد آفتاب طبیعی در مقالات علمی معتبرشناخته شده است. از خواص بارز شیر شتر میتوان به انرژی زا بودن و خاصیت لاغر کنندگی آن اشاره نمود از اینرو با مصرف مداوم ،میتوان از تجمع چربی ها در بدن پیشگیری کرد. این شیر حاوی لانولین و خواص مرطوب کنندگی طبیعی است که التهاب پوست را کاسته وآنرا تسکین میدهد.

 • مقایسه شیر یا دوغ شتر با شیر گاو:
شیر شتر کمتر از 3 درصد چربی دارد که در مقایسه با چربی بالای 3 درصدی شیر گاو به میزان بسیار قابل توجهی پایین تر است.از طرفی میزان چربی های مفید برای بدن که از نوع اسید های چرب غیر اشباع میباشد  نیز در مقایسه با شیر گاو بسیار بالاتر است.نوشیدن 2 لیوان شیر شتر در روز تمام ویتامین های c مورد نیاز بدن را تامین میکند.
در مجموع ویتامین های موجود در شیر شتر نسبت به شیر گاو 5 برابر بیشتر و چربی آن 2.5 برابر کمتر است و مهمتر اینکه برخلاف طبع سرد شیر گاو شیر شتر دارای طبع گرم میباشد.

 

خرید حضوری

با توجه به در خواست بسیاری از مشتریان، طاها7 اولین شعبه خرید حضوری را افتتاح کرد. شما عزیزان همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 10 الی 17 می توانید به این شعبه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که بهتر است قبل از مراجعه در صورتی که کالای خاصی را مدنظر دارید، موجود بودن آن را از دفتر سوال کنید.(شماره تماس: 02155876057-02155879280)

خرید حضوری

تهران، بازار پارچه عبدل آباد، خیابان انقلاب،

نبش خیابان گل آذین، مجتمع تجاری جوانه(ورودی نبش مجتمع)،

طبقه اول، واحد111

نقشه فروشگاه اینترنتی طاها7

نظرات کاربران

نظر بدهید

نقد و بررسی - 0 نظر برای دوغ شتر(6عدد)

نظر بدهید

1 2 3 4 5